Které knížky z Knihozemě měly vloni největší úspěch? Podívejte se na 5 nejoblíbenějších titulů!

Od jara loňského roku je tu Knihozem, rádce, který především rodičům a prarodičům pomáhá zorientovat se v široké nabídce dětských titulů. Které knížky z Knihozemě si ale nejvíce zamilovali samotní čtenáři? Podívejte se na pětici těch nejprodávanějších dětských knížek, které jsme vám během roku 2018 doporučovali. Mají některou z nich vaše děti v knihovničce?

Francesca Cavallo, Elena Favilli: Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky
Na první pohled knížka pro děti, ale nenechte se mýlit. Sto krátkých příběhů, které vypráví životní osudy mimořádných žen ze současnosti a minulosti, osloví dospělé čtenáře, stejně jako malé. Rebelky jsou důkazem toho, že ženy a dívky mohou dosáhnout čehokoliv, co si jen budou přát, a nemusí se bát dělat věci po svém. Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky se navíc dočkaly i pokračování, které je stejně úspěšné.

Adrián Macho: Gerda, příběh velryby 
Velryba Gerda připlula do knihkupectví v historicky první Zásilce z Knihozemě. Dojemný příběh velrybí slečny od slovenského ilustrátora Adriána Macha doslova ovládl sociální sítě a stal se jedním z nejúspěšnějších titulů celé Zásilky. Knížka je sice určena dětem od čtyř let, ale nádherné ilustrace kosatek, tučňáků, racků a dalších zvířátek si jistě získají pozornost také starších dětí, kteří si Gerdu pak mohou přečíst sami. Jaká byla Gerdina cesta a jaká bude její budoucnost si můžete přečíst v rozhovoru s Adriánem Machem.

J. K. Rowlingová: Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel
Další velmi oblíbenou knížkou z Knihozemě byl v minulém roce úchvatný průvodce bradavickými školními osnovami a dějinami kouzel. Tato knížka je nutnost pro všechny fanoušky Harryho Pottera. Provede vás neobyčejnou sbírkou magických artefaktů, prozradí zajímavosti z pozoruhodné kouzelnické historie a odtajní i doposud nezveřejněné materiály spisovatelky J. K. Rowlingové.

Ivana Peroutková: Valentýnka a narozeniny
Kdo by se nezamiloval do půvabných ilustrací Ivony Knechtlové, zvídavé Valentýnky a jejího rozkošného pejska Huga? První díl z připravované série Ivany Peroutkové je plný dramatických, dojemných i vtipných situací, které pobaví především holčičky od sedmi let. V první polovině roku se můžete těšit na pokračování, ve kterém si Valentýnka a její kamarádi založí vlastní cestovní kancelář.

Jaroslav Foglar: Hoši od Bobří řeky
V pětici nejúspěšnějších dětských knih nesmí chybět ani legendernární román Jaroslava Foglara. Příběh o skautských výpravách, plnění bobříků i o ryzím přátelství dostal po téměř dvaceti letech novou tvář, aby se přiblížil současným dětským čtenářům. Nového kabátku se dočkají i další slavné foglarovky. V nakladatelství Albatros vyšla minulý rok rovněž Chata v Jezerní kotlině a na jaře řadu doplní Záhada hlavolamu.

TOP 5 dětských knih z Knihozemě za rok 2018

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.