Tipy na knížky, které potěší prvňáčka za jeho první vysvědčení

Tento týden čeká děti pololetní vysvědčení a prvňáčky navíc jejich úplně první. Máte tak ideální šanci pochválit je za dobré výsledky a motivovat je k lepším výkonům. A jak jinak děti povzbudit a odměnit je než pěknou knihou? Podívejte se na naše knižní tipy, které potěší holky i kluky ve věku šesti nebo sedmi let.

Malí školáci už pomalu začínají číst sami a dobře zvolená kniha jim pomůže vnímat čtení jako zábavu, ne jako povinnost. Vytipovali jsme proto takové knížky, které mají jednoduchý a zábavný příběh, plno ilustrací a textu tak akorát, aby to děti neodradilo. Nezapomeňte, že i když umí vaše dítko číst samo, předčítání je v tomto věku stále důležité pro zdokonalování se a budování pozitivního vztahu ke knihám.

Justýnka a asistenční jednorožec
Že život bez fantazie by byl pěkná nuda, ukáže dětem knížka Kateřiny Maďarkové Justýnka a asistenční jednorožec s rozkošnými ilustracemi Lény Brauner. Vypráví příběh o sedmileté Justýnce, která vidí svět nudně a šedivě. Trpí totiž akutním nedostatkem fantazie. Aby se vyléčila, dělá jí několik dnů společnost asistenční jednorožec Hubert. Ten ji za pouhých šest dní naučí vidět vše úplně jinak. Její život je tak najednou plný dobrodružství a veselých zážitků.

Mortina a protivný bratranec
Mortina je tak trochu zvláštní holčička. Je totiž strašidlo! Žije ve vile Rozvalince společně s tetou Neboženkou a chrtím albínem jménem Truhlík. V prvním díle řeší, jak si najít kamarády, ve druhém zase záhadné zmizení milované tetičky a návštěvu protivného bratrance Dilberta. Zábavnou Mortinu si zamilují nejen děti, ale i dospělí, na které tu čeká spousta humorných detailů. Uvidíte sami! Nakladatelství Egmont vydalo už dva díly a brzy se můžete těšit na další.

Záludné otázky chytrolína Honzy a Záludné otázky všetečky Máji
Proč světlušky ve tmě svítí? Jak vzniká duha? Proč nám kručí v břiše? Nebo kolik je na nebi hvězd? Nejen na tyto otázky odpoví zvídavým dětem dvě knížky Pavly Hanáčkové a Terezy Makovské. Děti se v nich dozví spoustu zajímavostí, ale ještě si užijou legraci s hravými mechanismy. Občas je potřeba nakouknout pod okénko, za něco zatáhnout nebo něčím otočit.

Kosprd a Telecí
Vtipné vyprávění zachycující každodenní momenty ze školky i „vejšplechty“ a dobrodružství malých předškoláků čeká v knížce Kosprd a Telecí, kterou ilustrovala uznávaná česká ilustrátorka Galina Miklínová. Malý Kosprd nechce jít do školky, ale hned první den má velké štěstí a potká tu báječnou kamarádku s fantazií a ztřeštěnými nápady, malou Telecí. Humorný příběh Evy Papouškové vyhrál 1. místo v literární soutěži o nejlepší původní českou prózu vyhlášenou nakladatelstvím Albatros v roce 2012.

Nechci být princezna
Malá Majka nechce být princezna, raději bude drakem! Do své bláznivé hry zapojí maminku, tatínka a dokonce i babičku s dědečkem. Rozkošná knížka plná humoru naučí děti, že moudrost je důležitější než krása a vždy stojí za to, být sám sebou. Textu je v ní pomálu, a tak ji malí předškoláci určitě zvládnou přelouskat i sami.

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.