Tipy na audioknihy, které pobaví děti i rodiče

Čeká vás dlouhá cesta autem s neposednými dětmi a malým kufrem, do kterého se nevejde dostatek čtení? Zabavte děti poslechem audioknih a přeneste se za dobrodružstvím, které se jinak ukrývá na stránkách knih.

Nemusíte se bát, že by poslech audioknih odvedl děti od četby knížek jako takové. Zahraniční výzkumy naopak tvrdí, že poslech dětské čtenáře ke knihám naláká a rozvíjí jejich čtenářsko-posluchačský zájem. Zároveň podporuje rozvoj slovní zásoby, plynulost čtení a pomáhá i dětem, které trpí poruchami pozornosti.

Dali jsme proto dohromady tipy na nejlepší audioknihy, které zpříjemní dlouhé cesty (nejen) za prázdninovým dobrodružstvím celé rodině.

Justýnka a asistenční jednorožec

Akutní nedostatek fantazie. Tak se jmenuje zvláštní diagnóza malé holčičky Justýnky, na kterou jí doktor předepsal ještě zvláštnější léčbu – strávit šest dní s asistenčním jednorožcem Hubertem. Do té doby viděla Justýnka svět docela nudně, šedivě a bez nápadu. Hubert jí ale za šest dní naučí vidět svět úplně novýma očima. Do světa fantazie vás svým příjemným hlasem zavede herečka Jana Plodková.

Příšerné zlobilky

Zaposlouchejte se do kouzelného příběhu malých nezbednic, který vypráví Simona Babčáková, herečka s nezaměnitelný projevem. Tyto holčičky tak moc zlobily, až se všechny proměnily v opravdová strašidla a příšerky. Z jedné se stala bludička, z druhé ohnivá kočka a další se zase převtělila do jeskyňky.

Skřítek Nils

Poslechněte si soubor nezapomenutelných dobrodružství od Astrid Lindgrenové v podání herečky Lindy Rybové. Osm neobyčejných příběhů vypráví o skřítkovi, který umí kohokoliv zvětšit či zmenšit, o nudící se princezně, kterou teprve malá holčička naučí hrát si, nebo o Petrovi, který nevěří na lupiče, ale musí před nimi uhájit babiččin náhrdelník.

Kluk a pes

Příběh oblíbené spisovatelky Ivony Březinové líčí příhody třeťáka Julina, kterému zrovna začíná škola, a jeho nejlepšího kamaráda Césara, věrného asistenčního psa. Vypráví zpěvačka Ilona Csáková.

Povídání o pejskovi a kočičce

Vyzkoušejte nesmrtelnou klasiku Josefa Čapka. Povídání o pejskovi a kočičce patří bezpochyby do zlatého fondu české literatury. Ve skvělém vyprávění herce Václava Vydry si společně s dětmi připomeňte laskavé a humorné příběhy o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, pekli dort nebo jak si pejsek roztrhal kaťata.

A nezapomínáme ani na rodiče! Jaká je naše nejoblíbenější pětice audioknih pro dospělé čtenáře, které zaručeně nezklame ani vás? Napětí si užijete s audioknihami Noc, Za zavřenými dveřmi nebo Zmizela v mlze a smát se budete s audiopodobami knížek Saturnin se vrací nebo Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii. Takže až děti během cesty ukolébá některá z pohádkových audioknih, můžete se vy bavit právě s těmi dospěláckými.

 

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.