Malý Mikuláš se na léto zabydlel v pražské galerii Villa Pellé

Potkejte se s malým Mikulášem a jeho kamarády mlsným Vendelínem, nejhorším žákem na světě Kryšpínem, zbohatlým Augustýnem, rváčem Albínem, obrýleným šprtem Celestýnem ale i s obávaným vychovatelem panem Dubonem alias Polívkou!

Až do neděle 19. srpna se můžete v pražské galerii Villa Pellé seznámit s tvorbou slavného francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquese Sempého, který je jedním ze dvou tvůrců Mikuláše, malého rošťáka, který se svou partou stejně rozpustilých kamarádů baví celé generace dětí.

Jean-Jacques Sempé ale není jen výtvarným „otcem“ malého Mikuláše. Je také autorem, který určoval podobu moderního kresleného humoru. Výstava Malý Mikuláš a jiné... poprvé v Česku ukazuje originály Sempého ilustrací k Mikulášovým patáliím. A navíc všichni Mikulášové na ni mohou zadarmo!

Těšit se můžete i na řadu doprovodných programů, tvůrčí dílny, komentované prohlídky a další aktivity. Aktuální plán sledujte na www.villapelle.cz

Věděli jste, že legendární příběhy malého Mikuláše vznikly původně jako komiks? Poprvé spatřily světlo světa v roce 1955 a vycházely na pokračování v belgickém týdeníku Le Moustique. Později je pak autoři Sempé a Goscinny oživili v novinách Sud Ouest. Tentokrát však ve formě krátkých ilustrovaných příběhů, které známe a milujeme dodnes. A díky nakladatelství Albatros si původní komiksové příběhy můžete užít poprvé knižně.

Pošta z knihozemě Newsletter

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.