Lze vůbec děti nalákat ke čtení knih v dnešní digitální době?

Co si budeme namlouvat. Dnes děti víc než papírová kniha zajímá tablet nebo mobil. To ale neznamená, že v nich ani tak nemůžeme probudit lásku ke knihám. Vždyť i dospělí čtenáři často sahají po čtečce elektronických knih. Nalákat děti ke čtení v digitální době vám pomohou nejen audioknihy, které jsme vám doporučovali v minulém článku, ale třeba také aplikace Booko, která dětem a rodičům ukazuje zcela nový způsob čtení.

Aplikace Booko, kterou vás provede stejnojmenný zajíc, dokázala rozpohybovat díla Karla Čapka, Josefa Lady nebo Ivony Březinové. A vy si je teď můžete vzít s sebou v mobilu či tabletu a pobavit s nimi děti na cestách, před spaním, zkrátka kdekoli a kdykoli vás jen napadne. 

V tuto chvíli najdete v aplikaci přes 50 knih a s nimi rozpohybované ilustrace, četbu v podání skvělých herců a hereček i vzdělávací hry. Čekají vás desítky dětských knížek pro kluky a holky od 2 do 10 let. Každý týden se tu objeví nová kniha, kterou vždy vybírají odborníci na dětskou literaturu. Knihy pochází z pera, štětců a pastelek předních tvůrců a tvůrkyň, jsou upravené do interaktivní a hravé podoby a čtou je skvělí herci a herečky jako je Taťjana Medvecká, Markéta Hrubešová či Jan Vondráček. Větší děti si mohou číst samy, pomůže jim zvýraznění textu a na konci knížky je čeká hra nebo kvíz, které posilují porozumění příběhu.

A co na Booko říká blogerka-maminka Bára, která aplikaci vyzkoušela se svým malým Adámkem?

„Naše zatím nejoblíbenější kniha je Veselá zahrádka, kterou máme i v papírové podobě. Pro starší děti jsou po dočtení e-knihy na konci malé hry. Můžete si zapnout funkci čtení textu a ten se bude zvýrazňovat. Nebo ho můžete vypnout a číst dítěti vy, je to jen a jen na vás. Mě baví právě ty pohyblivé části, které nejsou nijak rušivé. Booko beru jako přijatelnou dětskou náhradu ke čtečce Kindle. Na dovolenou jsem vzala Adámkovi i pár knížek a nějaké mu tu kupuji, ale batolata ještě nevydrží dlouho sedět u jedné stránky. Adámek rád skáče z příběhu do příběhu. Brát jeho oblíbené knížky by zabralo jeden kufr, o váze ani nemluvím. Takto máme s sebou mnohem víc knížek v pěkném formátu.“

Samotná aplikace je zdarma, neomezený přístup ke knihovně plné léty prověřených i zbrusu nových příběhů pak stojí malý poplatek. Díky aplikaci Booko se dětem spolu s tabletem či mobilem, které je tolik lákají, dostane do rukou kvalitní obsah bez reklam. Čtení, které rozvíjí gramotnost, slovní zásobu i porozumění textu. Všechny knihy si navíc můžete číst i offline, a tak děti kreativním způsobem zabavíte i na cestách.

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.