Jak dětem zpříjemnit čekání na Ježíška? Začtěte se do knížek o Vánocích!

Koledy, světýlka, cukroví, vůně pomerančů, pohádky… Vánoce jsou za rohem a s nimi i výběr vánočních knížek, aby dětem a rodičům čekání na Ježíška lépe (a rychleji) uteklo. Pojďte si společně vychutnat tu pravou sváteční atmosféru!

Leporelo Narodil se Ježíšek vypráví těm nejmenším čtenářům zjednodušenou formou příběh o Josefovi, Marii a jejich cestě do Betléma. Doplňují ho navíc úryvky z nejoblíbenějších českých koled, a tak si můžete společně i zazpívat. Děti ocení nejen roztomilé ilustrace, ale také spoustu otevíracích okének, za nimiž objeví mnohá překvapení.

Pro o kousek větší kluky a holky doporučujeme dojemnou knížku Zachráněné Vánoce, která čtenářům připomene pravé poselství vánočních svátků. Vypráví o malém Františkovi, který se na Štědrý den vydá pro betlémské světlo. Cestou však potká pana Dobrejšku, kterému někdo ukradl kytici… Ale protože má František dobré srdce, a snad protože jsou Vánoce, všechno určitě dobře dopadne!

Máte už doma trochu zdatnějšího čtenáře? Pro děti od sedmi let tu máme Ukradené štěně od oblíbené české spisovatelky Ivany Peroutkové. Vánočně laděná detektivka vás vezme do městečka na trh, kam Frantík vyrazil se svým pejskem Kazenem na rozsvěcení velkého ozdobeného stromku. Psa uváže před hračkářství, jenže když se vrátí, Kazan je pryč i s vodítkem! A tak se Frantík společně s kamarády Matějem a Zdíšou pouští do pátrání...

A co by to bylo za Vánoce bez klasiky od Astrid Lingrenové! Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy s nádhernými ilustracemi Adolfa Borna přináší humorné vyprávění o tom, jak legendární hrdinka pořádá rozloučení s Vánocemi. A že to není ledajaký večírek! Protože všechno, co malá nezbednice Pipi vymyslí, je chytré, báječné a tak trochu bláznivé.

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.