Mami, už tam budem? aneb Tipy jak zabavit děti na cestách

Čeká vás prázdninové cestování s dětmi a už teď se děsíte nekonečného přívalu otázek, kdy už konečně dorazíte na místo nebo kdy bude přestávka na sváču? Dali jsme dohromady pár tipů, jak zabavit děti na cestách a nepřijít přitom o nervy. Cesta na dovolenou totiž může být i zábava a na vymýšlení lumpáren nebudou mít děti ani pomyšlení!
Mami, už tam budem? aneb Tipy jak zabavit děti na cestách

Audioknihy
Na klasické papírové knížky nedáme dopustit, ale audioknihy mají také něco do sebe. Obzvlášť, když vás čeká delší cesta s menšími dětmi. Jediné, co k tomu potřebujete je mobil/tablet se sluchátky nebo funkční autorádio. Zahraniční výzkumy ukazují, že poslech audioknih posiluje dětem slovní zásobu, plynulost čtení a pomáhá jim s poruchou pozornosti. Cestou na dovolenou se tak můžete přenést do říše pohádek nebo zažít dobrodružství s oblíbenými knižními hrdiny.

BOOKO
BOOKO je aplikace pro mobilní telefony a tablety, ve které se oblíbené dětské knížky mění v interaktivní e-knihy. Příběhy v aplikaci Booko jsou moderní verzí knížek pro děti, které mají navíc zábavné funkce pro rozvoj čtenářských dovedností. E-knihy jsou obohacené o animace, zábavné hry úzce spjaté s konkrétním titulem, zvukovou stopu s vyprávěním nebo zvýrazňování textu. Správa aplikace je velmi jednoduchá a velkou výhodou je, že knížky můžete číst i bez nutnosti připojení k internetu. Více informací najdete na booko.cz

Slovní fotbal
Zábava a nenáročné rozšiřování slovní zásoby? To je slovní fotbal! Generacemi ověřená hra, kterou si užijí děti v každém věku. Pokud byste ale tuhle klasiku chtěli něčím oživit, můžete se domluvit pouze na nějaké oblasti slov (např. zvířata, názvy měst, knižní hrdinové...) nebo zkusit slovní fotbal s anglickými slovíčky. 

Hádej kdo jsem
Naší další oblíbenou slovní hrou je Hádej, kdo jsem. Jeden si myslí pohádkovou bytost nebo oblíbenou knižní postavu a zbytek posádky pomocí otázek, na které lze odpověď ANO/NE, hádá o koho jde.

Pošta z knihozemě Newsletter

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.