Mami, už tam budem? aneb Tipy jak zabavit děti na cestách

Čeká vás prázdninové cestování s dětmi a už teď se děsíte nekonečného přívalu otázek, kdy už konečně dorazíte na místo nebo kdy bude přestávka na sváču? Dali jsme dohromady pár tipů, jak zabavit děti na cestách a nepřijít přitom o nervy. Cesta na dovolenou totiž může být i zábava a na vymýšlení lumpáren nebudou mít děti ani pomyšlení!

Audioknihy
Na klasické papírové knížky nedáme dopustit, ale audioknihy mají také něco do sebe. Obzvlášť, když vás čeká delší cesta s menšími dětmi. Jediné, co k tomu potřebujete je mobil/tablet se sluchátky nebo funkční autorádio. Zahraniční výzkumy ukazují, že poslech audioknih posiluje dětem slovní zásobu, plynulost čtení a pomáhá jim s poruchou pozornosti. Cestou na dovolenou se tak můžete přenést do říše pohádek nebo zažít dobrodružství s oblíbenými knižními hrdiny.

BOOKO
BOOKO je aplikace pro mobilní telefony a tablety, ve které se oblíbené dětské knížky mění v interaktivní e-knihy. Příběhy v aplikaci Booko jsou moderní verzí knížek pro děti, které mají navíc zábavné funkce pro rozvoj čtenářských dovedností. E-knihy jsou obohacené o animace, zábavné hry úzce spjaté s konkrétním titulem, zvukovou stopu s vyprávěním nebo zvýrazňování textu. Správa aplikace je velmi jednoduchá a velkou výhodou je, že knížky můžete číst i bez nutnosti připojení k internetu. Více informací najdete na booko.cz

Slovní fotbal
Zábava a nenáročné rozšiřování slovní zásoby? To je slovní fotbal! Generacemi ověřená hra, kterou si užijí děti v každém věku. Pokud byste ale tuhle klasiku chtěli něčím oživit, můžete se domluvit pouze na nějaké oblasti slov (např. zvířata, názvy měst, knižní hrdinové...) nebo zkusit slovní fotbal s anglickými slovíčky. 

Hádej kdo jsem
Naší další oblíbenou slovní hrou je Hádej, kdo jsem. Jeden si myslí pohádkovou bytost nebo oblíbenou knižní postavu a zbytek posádky pomocí otázek, na které lze odpověď ANO/NE, hádá o koho jde.

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.