Čteme dětem klasiku: Walt Disney Classics

Pohádky z dílny studia Disney nás provází už pěknou řádku let. Kdo by si nepamatoval kačera Donalda, Mickeyho Mouse, Lvího krále, Ariel a spoustu dalších. Příběhy slavného animátora jsou zkrátka nezapomenutelné. A díky nové edici Walt Disney Classics si ty nejznámější pohádky teď můžete připomenout se svými dětmi v novém kabátku!

V edici, která je ideální jako čtení před spaním, najdete knížky Bambi, Lady a Tramp, Dumbo nebo Petr Pan. Všechny zdobí vintage ilustrace ze čtyřicátých a padesátých let. A my jen doufáme, že se nakladatelství Egmont pustí i do dalších oblíbených disneyovek! 

Bambi
Kouzelný příběh o roztomilém kolouškovi zavede malé čtenáře do hlubokého lesa, kde se Bambi právě narodil. Dělá nesmělé krůčky a společně s kamarády zajíčkem Dupíkem a ostýchavým skunkem Kvítkem poznává svět kolem sebe. Bambiho rozkošný příběh dojímá už několik generací dětí i rodičů. Animovaný film byl natočen už roku 1942.

Dumbo
Dumba, maličké slůně s velkýma ušima, si zamilovaly děti po celém světě. Pohádka z roku 1941 vypráví o sloním mláděti, které žije v cirkuse. Dumba si kvůli velkým uším ostatní zvířata dobírají a baví se na jeho účet. Netuší však, že díky nim je zcela jedinečný a umí létat.

Lady a Tramp
Kdo by neznal romantický příběh sličné kavalírky Lady a voříška Trampa. Roztomilá psí slečna Lady žije s mladou manželskou dvojicí, spí v měkoučkém pelíšku a pyšní se třpytivou psí známkou. Když se ale seznámí se světáckým psem Trampem, zláká ji volnost jeho života, protože se doma cítí odstrkovaná. A tak Lady uteče… Lady a Tramp je 15. snímek z animované klasiky Walta Disneyho a byl natočen v roce 1955.

Petr Pan
Vezměte děti na výlet do kouzelné Země Nezemě! Žije v ní Petr Pan, který si přál zůstat navždy malým chlapcem, a jeho kamarádka víla Zvonilka. Nezapomenutelný příběh z roku 1952 vtáhne čtenáře do světa plného fantazie a neobyčejných dobrodružství.

Pošta z Knihozemě

Zdá se vám obtížné zorientovat se v široké nabídce dětských knih? Chcete svým dětem vybrat vždy kvalitní knihu, která je zaručeně potěší? Odebírejte Poštu z Knihozemě! Čeká vás pravidelná dávka těch nejzajímavějších tipů z knižních novinek pro děti a mládež, informace o akcích i aktuální zprávy z Knihozemě.

Chcete dostávat informace o novinkách, soutěžích a o tom, co se děje v Knihozemi?

Přihlaste se k odběru, ať vám nic neuteče.